Logo

Bibice, ul. Tadeusza Kościuszki 34, 32-087 Zielonki
tel.: 602 55 33 91

 
Logo

Jesteśmy zakładem ślusarskim zajmującym się produkcją ogrodzeń bram ,balustrad schodów oraz innych konstrukcji stalowych, sprzedażą montażem domofonów i automatyki wjazdowej.

Dzięki różnorodności zleceń posiadamy bogate doświadczenie w powyższych dziedzinach. Pracujemy na profesjonalnych urządzeniach, produkujemy z materiałów wysokiej jakości oraz sprzedajemy sprawdzone produkty cynkowane ogniowo. Dzięki temu, otrzymują Państwo artykuły dobrego gatunku, które będą służyły i cieszyły oko przez bardzo długi okres czasu. Uczestnicząc od samego początku przy projektowaniu i budowie balustrad, ogrodzeń nasi klienci otrzymują produkt, który jest ze sobą całkowicie spójny i nie ma w nim przypadkowości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, nasze wyroby dostosowane są do Państwa potrzeb zarówno pod kątem wymiaru jak i wzoru.

Wszystkie zlecenia malowane cynkowane ogniowo!

Przebieg cynkowania ogniowego

Przed cynkowaniem właściwym elementów konieczne jest ich odpowiednie przygotowanie poprzez wykonanie obróbki wstępnej.

Służy ona oczyszczeniu elementów z wszelkich zanieczyszczeń, tj. rdzy, zendry, szlaki spawalniczej, olejów, smarów itp. Po obróbce wstępnej i osuszeniu elementy zanurzane są w płynnym cynku. Cynk topi się w temperaturze ok. 419 °C, natomiast temperatura robocza kąpieli cynkowej wynosi 440-460 °C, gdyż właśnie w takich warunkach żelazo i cynk szybko wchodzą w reakcję. Podczas zanurzenia elementu w kąpieli cynkowniczej na skutek wzajemnej dyfuzji płynnego cynku z powierzchnią stali dochodzi do wytworzenia się warstwy cynku, składającej się w istocie z różnorodnych warstw stopowych cynku i żelaza. Zazwyczaj stal musi być zanurzona w cynku tylko przez kilka minut. Element prefabrykowany wyjmowany jest z kąpieli cynkowej po zakończeniu reakcji.

Zalety cynkowania ogniowego

Powłoka cynkowa ma dość skomplikowaną strukturę. Warstwa przylegająca bezpośrednio do elementu prefabrykowanego γ, ma grubość około 1 µm i jest stopem żelaza i cynku o zawartości ok. 25% żelaza. Powyżej znajduje się warstwa δ, która zawiera 10% żelaza. Następnie występuje warstwa ζ o zawartości ok. 6% żelaza i mocno widocznych na zewnątrz metalicznych kryształach. Nad końcu znajduje się warstwa prawie czystego cynku.

Zalety cynkowania ogniowego:

  • zwiększony okres ochrony części budowlanych (do 50 lat)
  • brak potrzeby konserwacji
  • wytrzymałość z wysoką odpornością na tarcie i uderzenia
  • optymalne dla pustych przestrzeni i krawędzi
  • ochrona katodowa
  • przyjazne dla środowiska
  • korzystne cenowo